Hall of Fame Outside

Induction by Year
Year Name Category
2004 Harold Goodell Administration
2004 Darold King Administration
2004 Jim Lanphere All-Around
2004 Dr. Harvey Fraser Builder
2004 Barney Lewellyn Coach
2004 Monte Evans Cross Country
2004 Doug Blackwell Football
2004 Gary Boner Football
2004 Sonny Coyle Football
2004 Jim Guthrie Football
2004 Mark Lux Golf
2004 Bob Hunt Men's Basketball
2004 Chuck Neller Men's Basketball
2004 Doug Schlepp Men's Basketball
2004 Kerri (Meyer) Crosby Women's Basketball
2004 Terri Meyer-Sipe Women's Basketball
2004 Clare Ekeland Volleyball
2004 Laura (Gronewold) Newman Volleyball
2004 1954-1955 Men's Basketball Team Team
2005 Randy Beck All-Around
2005 Verne Sheppard Builder
2005 Jim Kampen Coach
2005 Bruce Sabacky Cross Country
2005 Dave Dutton Football
2005 Bob Longbons Football
2005 Ralph Wagner Golf
2005 Jim Meyers Men's Basketball
2005 Jane Barnes Women's Basketball
2005 Jill Thompson Volleyball
2005 1980 Hardrocker Football Team Team
2006 Bill Coyle Builder
2006 Ollie Thomas Coach
2006 Lindell Sunde Cross Country
2006 Chris Walla Football
2006 Jim Benjamin Men's Basketball
2006 Donna Coyle Rasch Women's Basketball
2006 Betsy Rall Volleyball
2006 1993-94 Women's Basketball Team Team
2007 Dan Ptak Football
2007 Dave Jackson Men's Basketball
2007 Tammy (Peterson) Williams Women's Basketball
2007 Kris Griffith Volleyball
2007 Gary Trohkimoinen Track and Cross Country
2007 Roger Opp Builder
2007 1972-1973 Men's Basketball Team Team
2008 Joe Corbett Football
2008 Derek Knapp Men's Basketball
2008 Lisa Zacher All-Around
2008 Jack Hunter II Coach
2008 Mark Huber Track and Cross Country
2008 1951 Hardrocker Football Team Team
2009 Lance Mriden Football
2009 Jack Goth Men's Basketball
2009 Steph Law Women's Basketball
2009 Tim Frank Track and Cross Country
2009 Rose Schneider-Pekarek All-Around
2009 1970's Hardrocker Men's Tennis Team Team
2010 Erin Cihak Women's Basketball
2010 Jeff Pfalzgraf Men's Basketball
2010 Lori (Schleusener) Whiting Volleyball
2010 Mark Baracani Football
2010 Dave Roberts Track and Cross Country
2010 1983-88 Women's Volleyball Teams Team
2011 Mitch Slusarski Men's Basketball
2011 Kalli (Gilman) Spicer Women's Basketball
2011 Gary Eschenbaum Football
2011 Leah Novicki All-Around
2011 Liz Vandel Track and Field
2011 1990, 92 Men's Cross Country Teams Team
2012 Ryan Cadwallader Football
2012 Maria Fossum-Cadwallader Women's Basketball
2012 Bruce Bad Moccasin Men's Basketball
2012 Tom and Nancy Oliver Builders
2012 Duane Haugen Track and Cross Country
2012 1978-80 Women's Basketball Teams Team
2013 Chad Kramer Men's Basketball
2013 Kori (Hoff) Stephenson Women's Basketball
2013 Larry Palowski Football
2013 Casey Jeffrey Track and Field
2013 1990-91 Men's Tennis Teams Team
2014 Elaine (Foy) Baker Women's Basketball
2014 Shawn Banks All-Around
2014 Brian Goetsch All-Around
2014 Craig Nelson Men's Basketball
2014 Rick Wass Football
     

AFFILIATION

RMAC Logo 3

new GNAC Logo

Blue Disk

 

HARDROCKER EVENTS

LISTEN or VIEW

Games Listen

America ONE

  • Marcos
  • Subway
  • Rapid Chevy
  • Hills Material
  • BMS
  • FIB
  • NC1
  • RC Urgant Care
  • BH Eye insittute
  • Dacohta Bank
  • State Farm
  • US Bank
  • Taco Johns
  • KLJ Sponsor s
  • Malone Engineering
  • Baden
  • Bookstore Logo